تازه ترين
مقالات بیشتر از (اطلاعیه ها)
عناوين تازه ترين
برنامه هاى مختلف
قطعه نامه‌ی مجمع مدارس عربی افغانستان
  مجمع
  April 12, 2018
   0

قطعه نامه‌ی  مجمع مدارس عربی افغانستان


در رابطه به حمله جنایت کارانه‌ی نیروهای امنیتی بر مدرسه دینی هاشمیه دشت ارچی کندز که منجر به شهادت بیش از ( ۶۸ ) نفر و زخمی شدن بیش از ۱۹۹ نفر شده که اکثر آنها اطفال بوده اند.


بسم الله الرحمن الرحیم
مقدمه:


هیئت منتظمه مجمع مدارس عربی افغانستان روز یکشنبه ۱۹ حمل ۱۳۹۷ جهت بررسی حادثه‌ی دشت ارچی کندز در کابل تشکیل جلسه داد که بعد از بحث و بررسی فیصله براین شد که همه اعضای هیئت منتظمه جهت همدردی ودغم شریکی علماء، مردم و خانواده های شهدا و مشخص شدن حقایق و تعداد دقیق شهدا و زحمی ها و چگونگی وقوع این حادثه دلخراش به ولایت کندز سفر نموده واز نزدیک این حادثه دلخراش و جنایت عظیم وبزرگ را در دشت ارچی بررسی نماید.


الحمدلله این هیئت امروز در ساحه حضور پیدا نموده و با کمیسیون که ازطرف علمای کندز تعین شده بود دیدار نمودند و گذارش آنها را که در طی دو روز حضور در منطقه و گشتن خانه به خانه تهیه شده بود استماع نمودند، سپس با مهتمم و اساتید مدرسه که حادثه درآن رخ داده بود، دیدار کردند و همچنان با بعضی از خانواده های شهدا دیدار داشته اند که از همه این موارد هیئت مجمع مدارس عربی افغانستان به نتایج ذیل رسیده و خواستار عمل به بندهای این قطعنامه می‌گردد.


الف– این جلسه کاملاً ملکی بوده و در حدود (۲۰۰۰) نفر از مردم عادی، علماء و اطفال در آن حضور داشته اند و هیچ‌گونه حضور نظامی در آن نبوده است.


مطلب فوق توسط خود هیئت بررسی دقیق شده و به وسیله‌ی مردم محل کاملاً تائید شده است.


ب– تمام گزارشات که ادعا دارند این جلسه نظامی بوده و از اعضای شورای کوئته و یا دیگر مقامات امارت اسلامی در آن حضور داشته کاملاً کذب بوده و هیئت اعزامی مجمع مدارس عربی افغانستان حاضر است دروغ بودن آن را با شواهد مستند و گواهی صدها نفر ریش سفید و عالم از خود منطقه ثابت نمایند.


خواسته های علماء، خانواده های شهداء و مردم افغانستان قرار ذیل است:


۱– معذرت خواهی مقامات عالی رتبه حکومت افغانستان.


۲ – شناسائی عاملین این جنایت آشکار و محاکمه علنی آنها؛ زیراکه آنها قاتلین سفاک بیش از ( ۶۸ ) شهید که اکثر آنها اطفال هستند و همچنان عامل بیش از (۱۹۹ ) نفر زخمی می‌باشند.


۳ – تعهد مقامات حکومت به علماء و ملت شهید پرور افغانستان مبنی براینکه دیگر همچون جنایات بر مدارس دینی و مجالس قرآنی تکرار نمی‌گردد.


۴ – باتوجه به تلاشهای انجام شده توسط علمای سراسر افغانستان بالخصوص ولایت کندز در جهت واضح شدن حادثه مذکور و ارائه آن به والی کندز و مقامات دولت مرکزی و باقی نماندن هیچ‌گونه شک و شبه مبنی براینکه این یک قتل عام مردم عادی و توهین به مقدسات و قرآنکریم بوده است.


بناء به حکومت مهلت کافی داده شده و علمای سراسر افغانستان اعلان می‌دارند که جلسه‌ی بعدی ما روز دوشنبه ۲۷ حمل در مرکز جامعه روحانیت افغانستان در شهرهرات برگذار می‌گردد و اگر دولت تا تاریخ مذکور اقدامات ذکر شده در قطعنامه را انجام ندهد، منتظر اقدام عملی علماء و مظاهره سراسری در ولایات افغانستان باشد و آنگاه عواقب آن بدوش خود حکومت می‌باشد. 


و علمای افغانستان به مردم اطمینان میدهند که ان شاء الله تا مجازات جنایت کاران دست از تلاش و کوشش برندارند.
دفتر مرکزی مجمع مدارس عربی افغانستان


 کابل
 ۲۱ حمل ۱۳۹۷

بالا